امام جمعه رضوانشهر؛ مشکلات خانواده های امروزی نتیجه فاصله گرفتن از سبک زندگی ائمه اطهار است
68 بازدید
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

خبرگزاری شبستان: امام جمعه رضوانشهرگفت: مشکلات خانواده های امروزی نتیجه فاصله گرفتن از فرهنگ اسلامی و سبک زندگی ائمه اطهار(علیه السلام) است.

حجت الاسلام هادی حبیبی، امام جمعه رضوانشهر در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری شبستان با تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)، گفت: حضرت زهرا(سلام الله علیها) یک بانوی نمونه در جهان بشریت است و هر کسی در زندگی خود از آن بزرگوار الگو بگیرد در دنیا و آخرت سعادتش تضمین شده است.

وی با بیان اینکه حضرت صدیقه کبری(سلام الله علیها) یکی از مصادیق آیات 27 و 28 سوره فجر است، افزود: حضرت زهرا(سلام الله علیها) دارای صفات رضا و راضیه بود و هر سختی و مصیبت و رنجی را خدا برای او مقرر کرده بود، تحمل می کرد و به آن راضی بود.

امام جمعه رضوانشهر تصریح کرد: سراسر زندگی حضرت صدیقه کبری(سلام الله علیها) مملو از غم بود، اما هیچگاه سخنی از اعتراض و نارضایتی به میان نمی آورد و همه جا به مقدرات الهی تن می داد و کوچکترین اعتراضی نداشت و البته آن بزرگوار به بهانه تقدیر، دست از مبارزه نکشید و در ترویج و تبلیغ اسلام ناب محمدی تلاش های بسیاری کردند.

حجت الاسلام حبیبی ساده زیستی حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) را یک الگوی نمونه برای جامعه دانست و اظهار کرد: جهیزیه دختر پیامبر، فقیرانه ترین جهیزیه رایج در بین مردم آن زمان بود.

وی با بیان اینکه حضرت صدیقه کبری(سلام الله علیها) ندار و فقیر نبودند، بلکه ساده زیستی را برای زندگی خود انتخاب کرده بودند، اضافه کرد: اگر خانواده های امروزی به جای تجمل گرایی در زندگی مشترک با یکدیگر محبت و صمیمیت داشته باشند ما شاهد برخی ناهنجاری های اجتماعی و اختلاف در بین خانواده ها نخواهیم بود.

بانوان با الگوگیری از حضرت زهرا(س) در برخورد با نامحرمان حدودها را رعایت کنند

این کارشناس علوم دینی و مذهبی با اشاره به اینکه عفت در زندگی حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) موج می زند، تصریح کرد: حضرت زهرا(سلام الله علیها) در حفظ حریم عفاف بسیار جدی بود و نسبت به نامحرم حساسیت زیادی داشت.

وی تصریح کرد: شایسته است در جامعه اسلامی بانوان با الگوگیری از حضرت زهرا(سلام الله علیها) در برخورد با نامحرمان حد و حدودها را رعایت کنند.

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) در همسرداری نمونه بودند، اضافه کرد: همسرداری را باید از حضرت زهرا(سلام الله علیها) آموخت و اگر در زندگی خود آن بزرگوار را الگو قرار دهیم دچار مشکلات نمی شویم و مشکلات خانواده های امروزی نتیجه فاصله گرفتن از فرهنگ اسلامی و سبک زندگی ائمه اطهار(علیه السلام) است.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا(سلام الله علیها) در آخرین لحظات زندگیش به حضرت علی(علیه السلام) فرمود که من هرگز به تو دروغ نگفته ام، اضافه کرد: همه می دانیم اساس و پایه زندگی خانوادگی بر صداقت و راستگویی است اگر در خانواده ای دروغ شیوع پیدا کند بنیان آن زندگی از هم می پاشد و سوء ظن حاصل می شود و ریشه خانواده را می سوزاند.

حجت الاسلام حبیبی با اشاره به اینکه حضرت صدیقه کبری(سلام الله علیها) در حفظ حریم خانواده بسیار حساس بود و تمام مشکلات را تحمل می کرد و خم به ابرو نمی آورد، گفت: حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) تمام مشکلات و سختی ها را تحمل می کرد و آبروی حضرت علی (علیه السلام) را حفظ می کرد و شایسته است بانوان جامعه اسلامی نیز با الگوگیری از سبک و سیره رفتاری آن بزرگوار آبروی همسر و خانواده خود را حفظ کنند و به خاطر برخی از مشکلات باعث سستی بنیان خانواده و در نهایت فروپاشی آن نشوند.

پایان پیام/