هدایتگری مجالس عزاداری
53 بازدید
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

حجت‌الاسلام والمسلمین هادی حبیبی، امام جمعه رضوانشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، عزاداری برای امام حسین(ع) را جزو فرهنگ عمومی شیعیان دانست و تصریح کرد:کسی نباید اصل عزاداری را زیر سوال ببرد. شور در عزاداری‌های ما نقش محوری دارد، اما باید شعور بر عزاداری‌های ما حاكم باشد و وقتی که شور و شعور با هم آمیخته می‌شود، دشمنان ما تحمل دیدن آن را ندارند.

وی با بیان اینکه عزاداری برای اباعبدالله‌الحسین(ع) خیلی تاثیرگذار بر زندگی است، ابراز کرد:گریه بر حسین(ع) جنبه مادی ندارد و از روی ضعف و زبونی نیست، بلکه محبت را نشان می‌دهد و هدایتگر می‌باشد، زیرا کسی که در مجلس عزاداری امام حسین(ع) حضور دارد در مرحله اول با معارف حسینی آشنا می‌شود و به برجستگی‌های شخصیتی امام و فضایل اخلاقی ایشان پی می‌برد و حالت مقایسه پیدا می‌کند و خواستار جلوه‌ای از این فضایل در وجود خود می‌شود و هدایت می‌یابد.

امام جمعه رضوانشهر با بیان اینکه برانگیختن عواطف ،جامعه را جریحه‌دار می‌کند، خاطرنشان کرد: ذکر مصایب امام حسین(ع) در کربلا این پیام را می‌رساند که هدف و حرکت امام هدفی بزرگ بوده است؛ لذا گریه بر حسین(ع) زنده نگه دارنده مکتب سیاسی عاشوراست و بنا به روایتی از پیامبر ثواب بهشت را دارد.