امام جمعه رضوانشهر: صهیونیست ها در حال نسل کشی و جنایت علیه بشریت هستند
54 بازدید
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

رشت - ایرنا - امام جمعه شهرستان رضوانشهر گفت: صهیونیست ها در حال نسل کشی و جنایت علیه بشریت هستند و مجامع بین المللی هم با سکوت خود در جنایت این رژیم کودک کش شریکند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈهادی حبیبیˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته رضوانشهر ضمن اشاره به جنایات رژیم آدم کش اسرائیل افزود: بر اساس ساز و کار ارائه شده از سوی ایران ، مردمی که در فلسطین زندگی می کنند و اهل و متعلق به آنجا هستند در یک رفراندوم حکومت مورد نظر خود را اعلام می کنند و از این طریق، رژیم غاصب و جعلی از بین خواهد رفت.

وی ادامه داد: صهیونیست ها در حال نسل کشی و جنایت علیه بشریت هستند و مجامع بین المللی هم با سکوت خود در جنایت این رژیم کودک کش شریکند و حکام مرتجع عرب هم سکوت کردند و شریک جرم این نسل کشی هستند.

امام جمعه رضوانشهر در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری اولین نماز جمعه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: اولین جمعه مرداد، روز نماز جمعه نام گذاری شده؛ نماز بابرکتی که در طول 35 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مردم تاثیرگذاری فوق العاده این نماز را لمس می کنند.

وی افزود: اجتماع نماز باصلابت جمعه علاوه بر وحدت آفرینی و ایجاد انس و الفت میان آحاد افراد جامعه، پایگاه دفاع ارزشهای انقلاب است و صفوف به هم فشرده هفتگی نمازجمعه بازوان قدرتمند ولایت هستند.

حبیبی با بیان این مطلب که نمازجمعه مشکل گشای بسیاری از گره های لاینحل می باشد، گفت: نماز جمعه در بسیاری از بحران ها راهگشا بوده که بعد از انقلاب، صدقه جاریه انفاس قدسیه حضرت امام(ره) می باشد.

امام جمعه رضوانشهر همچنین با اشاره به تعداد خطبه های جمعه خوانده شده در این شهرستان افزود: نمازجمعه در رضوانشهر از سال 1382 اقامه شد و ائمه محترم جمعه دائم و موقت قریب به 600 خطبه خوانده اند.

وی در گزارشی از روند پروژه در دست ساخت مصلی این شهر گفت: الحمدلله با کمک هیأت امنای مصلی جلساتی برقرار شده و در کل حدود35درصد پیشرفت داشته اما فاز اول نزدیک به 65 الی 70 درصدپیشرفت داشته و درحال آماده سازی برای نماز عید سعیدفطر هستیم.

شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت، در 75 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و حدود نیمی از جمعیت این مناطق را برادران و خواهران اهل سنت شافعی مذهب تشکیل می دهند.ک/2

7293/695