امام جمعه رضوانشهر:حمایت از مردم فلسطین مسئله اول جهان اسلام است
56 بازدید
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

رشت - ایرنا - امام جمعه رضوانشهر با دعوت از عموم مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس گفت: دنیا بداند روز قدس همچنان اولویت نخست ما و حمایت از مردم مظلوم فلسطین مسئله اول جهان اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین ˈهادی حبیبیˈ روز سه شنبه در آستانه نزدیک شدن به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس با محکوم کردن جنایات رژیم نژادپرست و کودک کش صهیونیسم افزود: تمام هدف دشمنان اسلام بویژه اسرائیل غاصب به حاشیه کشاندن مسجدالاقصی به عنوان قبله اول مسلمانان جهان و ایجاد فتنه مذهبی و تفرقه بین امت اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) فلسطین را پاره تن اسلام عنوان کردند، ادامه داد: این رژیم تروریستی تلاش دارد با حمایت قدرت های استکباری حمایت جهانی از مردم مظلوم فلسطین را به یک مسئله فرعی تبدیل کند.

امام جمعه رضوانشهر تصریح کرد: به طور قطع مردم آگاه ایران اسلامی و تمامی مسلمانان جهان در روز قدس امسال با حضور منسجم و با فریادهای بلند خود در حمایت از مردم ستم دیده فلسطین و غزه به میدان خواهد آمد.

وی در ادامه با انتقاد از مجامع بین المللی و سران کشورهای عربی در خصوص محکوم نکردن قتل عام مردم بی دفاع مردم غزه بیان کرد: متاسفانه در ماجرای غزه بدون اینکه با دو طرف مذاکره بکنند طرح آتش بس فوری از سوی دولت جدید مصر مطرح می شود که در واقع این طرح بیشتر به صهیونیست ها برای تجهیز و ادامه عملیات علیه مردم غزه میدان می دهد که خوشبختانه مسوولان گروه های مقاومت فلسطینی در این خصوص آگاهانه تصمیم گیری کرده اند.

حجت الاسلام حبیبی با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام با به راه انداختن گروه های تکفیری و جنگ و برادر کشی تلاش دارند بین مسلمانان فتنه و تفرقه ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: همه وظیفه داریم در روز جهانی قدس با حضور گسترده در راهپیمایی شرکت کرده و صدای وحدتمان را بلند کنیم تا دنیا بداند نهضت بیداری اسلامی ریشه تمامی فتنه ها را در جهان خواهد سوزاند.

وی با بیان اینکه اسرائیل غاصب از وحدت مسلمانان هراس دارد و احساس ناامنی می کند، بیان کرد: این رژیم سفاک صهیونیستی به کمک حامیان خود با گروه بندی و فرقه ای کردن جامعه اسلامی به دنبال درگیر کردن اهل قبله با همدیگر و ایجاد فتنه مذهبی است تا از این رهگذر برای خود امنیت ایجاد کند.

وی همچنین با اشاره به شکست گروه های تکفیری در سوریه و فتنه داعش در عراق که همچنان جنایت می کند، اظهار کرد: پس از شکست گروه های تروریستی تکفیری در سوریه دامنه این فتنه ها را در کشور عراق و غزه می بینیم که دنیا بداند مسلمانان با وحدت اسلامی تمامی توطئه های استکباری و صهیونیستی را در منطقه خنثی خواهند کرد.ک3

7293/ 603