حجت الاسلام حبیبی تأکید کرد: رهایی از نهضت بیدارى اسلامى؛ علت اصلى‏ راه‌ اندازى جنگ شیعه و سنى
62 بازدید
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

حجت الاسلام حبیبی تأکید کرد:

رهایی از نهضت بیدارى اسلامى؛ علت اصلى‏ راه‌ اندازى جنگ شیعه و سنى

%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%86%d9%87%d8%b6%d8%aa-%d8%a8%db%8c%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%89-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d9%89%d8%9b-%d8%b9%d9%84%d8%aa-%d8%a7%d8%b5%d9%84%d9%89%e2%80%8f-%d8%b1%d8%a7%d9%87%e2%80%8c%e2%80%8a%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2%d9%89-%d8%ac%d9%86%da%af-%d8%b4%db%8c%d8%b9%d9%87-%d9%88-%d8%b3%d9%86%d9%89

گروه اجتماعی: امام جمعه رضوانشهر با اشاره به اینکه رهاشدن از دغدغه بیدارى اسلامى و نهضت دنیاى اسلام، علت اصلى‏ راه ‌اندازى جنگ شیعه وسنى است، گفت: آنچه که در عراق روى داده جنگ شیعه و سنى نیست.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین هادی حبیبی، امام جمعه رضوانشهر در خطبه های نماز جمعه دیروز، 13 تیر این شهرستان با اشاره به آیه 108 سوره هود اظهار کرد: این آیه در قرآن به بحث جاودانه بودن و همیشه در داخل بهشت ماندن  اشاره دارد، یکی از درخواست های ما از خدا این است که خدایا ما را در بهشت جاودان خود واردکن.

امام جمعه رضوانشهر افزود: این آیه اشاره به این مطلب دارد که گرچه دست الهى در هر کارى باز است، حتى براى بیرون کردن اهل بهشت از بهشت باشد «الاّماشاءربک» اما با توجه به فراز آخر این آیه «عطاءغیرمجذوذ» و وعده هایى که خدا داده، این کار را انجام نخواهد داد و وقتى کسى وارد بهشت شد، براى همیشه در آنجا خواهد ماند.

وی افزود: ما اعتقاد راسخ داریم به اینکه حیات جاودانه تنها اختصاص به خدا دارد و هیچ فردی به غیر از خدا نمی تواند حیات ازلی و ابدی داشته باشد و فنا و نیستی در انتظار تمام موجودات است. در عین اعتقاد به این مسئله می دانیم تنها راه واقعی رسیدن به حیات جاودان ورود به بهشت است.

امام جمعه رضوانشهر ضمن تسلیت رحلت حضرت خدیجه کبری(س) گفت: حضرت خدیجه آنقدر عظمت دارد که وقتی از دنیا رفت آن سال را به عنوان عام الاحزان یا عام الحزن نامگذاری کردند سال غم ها سال حزن و اندوه برای پیامبر(ص) چرا که حضرت خدیجه اولین زنی بودکه پشت پیامبر نمازخواند، ایمان آورد و تمام اموال خویش رادر اختیار پیامبراکرم قرار داد.

حجت الاسلام حبیبی ضمن اشاره به روز قلم، عنوان کرد: قلم ابزاری مقدس و با اهمیت است که در قرآن خدا به قلم و آنچه مینویسد قسم خورده است. بیش از نود درصد معلومات بشر اگر قلم نبود همراه آنها دفن می شد. قلم وحی را ثبت کرده و در نتیجه به صورت قرآن درآمد.

وی با اشاره به فرمایش امام(ره) که فرمودند: «اسلحه ها را تبدیل به قلم کنید نه اینکه با قلم بجنگید»، افزود: مقام معظم رهبری نیز در این فرموده اند «هر گفتار و هر صدایی که سعی می کند پیوند بین دستگاه مرکزی نظام اسلامی و ملت را ضعیف کند مال دشمن است و هر گفتار و هر صدا و قلمی که سعی می کند دلهای مردم را نسبت به حرکت مرکزیت نظام اسلامی دچار تردید کند و مردم را متزلزل کند و به شک بیاندازد مال دشمن است».

حجت الاسلام حبیبی با اشاره به درپیش بودن روز مالیات تأکید کرد: دادن مالیات واجب است، در بسیاری از کشورها هزینه هفتاد تاصد درصد خدمات عمومی از مالیات تأمین می شود، در کشور ما در بهترین وضع سی درصد از مالیات و بقیه از فروش نفت و صادرات تأمین می شود.

وی در ادامه گفت: هدف دشمنان از ایجاد جنگ ‏هاى داخلى میان ملت‌ها خصوصا ملت عراق با عناوین قومى، مذهبى و درگیری مردم باهم و محروم‏ کردن مردم این کشور از حاکمیت نظام مردم ‏سالارى است، آمریکایی ها از برگزارى انتخاباتى بامشارکت خوب مردم و تعیین گزینه  هاى مورد اعتماد مردم، عصبانی هستند. چون به‏ دنبال سلطه برعراق باحاکمیت افراد گوش به فرمان آمریکا بودند.

امام جمعه رضوانشهر با بیان اینکه صحنه گردان حوادث عراق سرویس ‏هاى جاسوسى دشمنان اسلام و بعضی کشورهای مرتجع عرب هستند، ادامه داد: البته اتباع  کشورهای غربی و اروپایی هم در این گروه داعش هستند آنها به نام اسلام و در پوشش اسلام با اسلام مقابله مى کنند؛ به تعبیر امام(ره) اسلام آمریکایى، درمقابل اسلام ناب محمّدى(ص).

حجت الاسلام حبیبی با اشاره به اینکه رهاشدن از دغدغه بیدارى اسلامى ونهضت دنیاى اسلام علت اصلى ‏ راه  اندازى جنگ شیعه وسنى است، خاطرنشان کرد: راه مقابله اساسى بادشمنان، مردم‏سالارى اسلامى است که نسخه اى شفابخش و بى‏ بدیل مى باشد. آنچه که درعراق روى داده جنگ شیعه و سنى نیست، بلکه دعواى اصلى درعراق میان کسانى است که مى خواهند عراق به اردوگاه آمریکا ملحق شود و کسانى که خواهان استقلال عراق هستند.

وی افزود: آن‏ها به دروغ حوادث عراق را جنگ شیعه و سنى مى‏ نامند، اما این جنگ، جنگ تروریسم با مخالفان تروریسم، جنگ دلبستگان به اهداف آمریکا و غرب با طرفداران استقلال ملتها است.