خودسازی در پرتو خداشناسی، رسالت مؤمنان در ماه رمضان است
53 بازدید
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%be%d8%b1%d8%aa%d9%88-%d8%ae%d8%af%d8%a7%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c%d8%8c-%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%84%d8%aa-%d9%85%d8%a4%d9%85%d9%86%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%a7%d9%87-%d8%b1%d9%85%d8%b6%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b3%d8%aa

گروه اجتماعی: امام جمعه رضوانشهر با بیان اینکه خودسازی در پرتو خداشناسی رسالت اصلی مومنان در ماه رمضان است، گفت: ما باید هنر این را داشته باشیم تا از این فرصت و موقعیت استثنایی به نحو احسن استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین حبیبی، امام جمعه رضوانشهر در خطبه های نماز جمعه دیروز، ششم تیر با تأکید به دوری ازگناهان و تقوای الهی، اظهار کرد: خداوند در آیه 2 سوره ملک می فرماید: «زندگی یک فرصت است و نحوه استفاده از فرصت هم به اختیار ماست، یکی ازفرصت هاکه خدا در اختیار ما قرار داده همین زندگی است، نحوه استفاده از فرصت ها را نیز باید بدانیم. آگاهی از محدودیت زمان در استفاده ازفرصت ها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.تذکر دادن به محدودیت فرصت به انسان این کمک را خواهد کرد که ازفرصت ها بیشتر استفاده کند.

وی ماه رمضان را یکی از فرصت های طلایی، استثنایی و ممتاز دانست که می توانیم از آن استفاده کنیم و افزود: ماه مبارک رمضان فرصتی اندک و اردویی یک ماهه است، خودسازی در پرتو خداشناسی رسالت اصلی مومنان در ماه رمضان است ما باید هنر این را داشته باشیم تا از این فرصت و موقعیت استثنایی به نحو احسن استفاده کنیم و بهره کافی را از خوان گسترده الهی ببریم و از ثمرات آن برای زندگی خود بهره مند شویم.

حجت الاسلام حبیبی با اشاره به آیه 222 سورره بقره گفت: محبوب ترین افراد در نزد خدا کسانی هستند که از اهل توبه هستند،؛ یکی از کارهایی که خیلی از ما نیاز داریم خصوصا در این ماه از این راه و از این شیوه استفاده کنیم بحث توبه کردن است همه ما گنهکار هستیم در این موقعیتی که ابزار و آلات گناه هم زیادشده خیلی از افراد آلوده به گناه شده اند ماه مبارک رمضان یک فرصت بسیار مغتنم برای توبه کردن افراد به پیشگاه الهی است.

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به اینکه ششم تیرماه سالروزسوء قصد به مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر تهران است، گفت: این جریان نشان دهنده این است که حضرت ایشان نقـش سرنوشت ساز، برجسته و تاثیرگذاری در تثبیت انقلاب اسلامی قبل و بعداز آن داشتند با توجه به نقش برجسته و سرنوشت ساز رهبری در سازماندهی نیروها، مجموعه ها و ارکان نظام جمهوری اسلامی، عضویت در شورای انقلاب، نمایندگی امام درشورای عالی دفاع، امامت جمعه تهران، سخنرانی های پرشور در اجتماعات مردمی، توصیه امام(ره) به دانشگاهیان مبنی بر استفاده از وجود ایشان در دانشگاه جهت پرکردن خلأ شهید مطهری و غیره تمامی اینهاشرایطی را فراهم کردکه منافقین دست به چنین کاری بزنند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و هفتاد و دو تن شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه، یادآور شد: دستگاه قضایی، پناهگاه مظلومان برای برقراری عدل است. خیلی از افرادی که ظلم وستمی به آنها شده و نمی توانند از خودشان دفاع بکنند اولین پناهگاهشان دستگاه قضایی است.منصب قضاوت هم مقام بسیاررفیعی است، قضات محترم حامی مظلومین هستند.

حجت الاسلام حبیبی با بیان اینکه درمیان مسئولیت های حکومتی قضاوت ویژه و منحصربه فرداست، گفت: امیرمؤمنان(ع)می فرمـاید: «اَفْـضَلُ الـْخَـلْـقِ أَقـْضاهُم بِالـْحـَقِّ» یعنی برترین مردم داورترین آنهابه حق است. اخـیرا تحـولات مـهمی در قوه قضاییه ازقبیل: راه اندازی شوراهای حل اختلاف، اصلاح سیاست کیفری بامحوریت(جرم زدایی وزندان زدایی، ایجاد دفاتر پیشگیری و ارتقاء عملکرد دادستانی، ارتقاء سطح پاسخگویی و اطلاع رسانی، توسعه فرهنگ وکالت بااجباری کردن حضور وکیل در محاکمه و دعاوی، استفاده ازفناوری های مدرن، راه اندازی خدمات الکترونیکی قضایی، راه اندازی پرتال جامع اطلاع رسانی بوجود آمده است.

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به اولویت های شش گانه ای که مقام معظم رهبری فرمودند قوه قضائیه نصب العین قراردهند، عنوان کرد: کادرسازی ویژه برای اجرای سیاست ها، نظارت بر عملکردها اعم از عملکرد قضات و مدیران، لزوم عدم تأخیر در اجرای احکام، کادرسازی و جانشین پروری، پیشگیری از وقوع جرم، افزایش همکاری های سه قوه از تاکیدات ایشان هستند.

وی با اشاره به روز جهانی مبارزه با موادمخدر، یادآور شد: مواد مخدر پدیده شومی است که مرگ خاموش بهترین افراد جامعه ماکه جوانان هستند را به همراه دارد، در این زمینه ضرر اصلی را بدنه جامعه و خانواده هامتحمل می شوند و سود سرشار و میلیاردی به جیب قاچاقچیان موادمخدرمی رود.

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به جریانات موجود در عراق، گفت: مشکلی اخیرا درمنطقه و کشورعراق داریم که یک گروه بعثی تکفیری که تهدیدی علیه کل منطقه است با حمایت آمریکایی ها و صهیونیست  و برخی از کشورهای مرتجع منطقه مثل عربستان و قطر در حال فتنه گری هستند. مسلمانان شیعه و سنی را قتل عام می کنند به شیعه و سنـی رحم نمی کنند اینها مسلمان هم نیستند مسلمان هیچوقت ناموس مسلمان راتقسیم نمی کند، خبرهای بسیار ناگواری در این روزها از عراق به گوش می رسد  دشمنان کارهایی انجام دادند که مخالف نص صریح آیات شریفه قرآن و مخالف صریح روایات مورد تاییدهم شیعه و هم سنی است، آنها هم شیعیان و هم اهل سنت را در عراق کشتند، اینها افرادی خونخوار و جانی هستند که کل منطقه را به خطرانداخته اند.