ایجاد فضاهای تفریحی سالم؛ از راهکارهای مقابله با تهاجم فرهنگی
55 بازدید
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

%d8%a7%db%8c%d8%ac%d8%a7%d8%af-%d9%81%d8%b6%d8%a7%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%81%d8%b1%db%8c%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d9%84%d9%85%d8%9b-%d8%a7%d8%b2-%d8%b1%d8%a7%d9%87%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%d9%87%d8%a7%d8%ac%d9%85-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af%db%8c

گروه سیاسی: امام جمعه رضوانشهر یکی از راه های مقابله با برنامه های دشمن را ایجاد فضاهای تفریحی سالم دانست و افزود: در ایام تابستان مجهز کردن طرح‌ های سالم‌ سازی دریا متناسب با ارزش‌های اسلامی تا حد زیادی در این زمینه مؤثر است.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین هادی حبیبی، امام جمعه رضوانشهر در خطبه های نماز جمعه دیروز، 30 خرداد این شهرستان با بیان اینکه پیوند زناشوئی و تشکیل نهاد خانواده دوست داشتنی ترین نهاد در پیشگاه الهی است، اظهار کرد: ازدواج مورد لطف خداوند و تجرد مورد مذمت است.

وی با بیان اینکه اسلام صحنه خانواده را همچون صحنه جهاد می‌داند، افزود: طبق فرمایش خداوند مردی که برای حفظ بنیان خانواده تلاش می کند مانند مجاهد فی سبیل الله است و خدمت زن در منزل مجاهدت محسوب می‌شود.

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) گفت: شخصى ازپیامبر(ص) پرسید «اى رسول خدا! آیا براى زن جهاد نیست؟» آن حضرت فرمود: «آرى، زن از وقت باردار شدن تا وضع حمل و بچه را از شیر گرفتن، ثواب مجاهد در راه خدا را دارد و اگر در این بین از دنیا برود، مقام شهید را دارد».

عوامل استحکام خانواده

حجت الاسلام حبیبی دو عامل استحکام خانواده را تفاهم، همکاری و داشتن روحیه صبر و پایداری در فراز و نشیب‌های زندگی دانست و تصریح کرد: وجود روحیه مشورت در خانواده، بهترین محافظ در برابر مشکلات و موانع زندگی است.

وی با بیان اینکه حضرت علی(ع) فرموده‌اند «هیچ پشتیبانی چون مشورت نیست»، ادامه داد: بهترین ومستحکم ترین خانواده ها، آن هایی هستندکه درآن، زن و شوهر و فرزندان باهم همفکری و همکاری حرکت می کنند که بهترین نمونه آن در زندگی امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) به چشم می خورد، اما خانواده هایی که اعضای آن در امور خیر و معنوی، همکار و همفکر نیستند چنین نیستند.

امام جمعه رضوانشهر با بیان اینکه طبع اولیه انسان این است که در برابر ناخوشی های زندگی بی تابی می کند، عنوان کرد: امام علی(ع)فرموده اند «الصبریمحص الرزیه؛ شکیبایی مصیبت را از هم می پاشد» اما برای فرد بی قرار و بی تاب، هم آسیب ناشی ازمصیبت می ماند و هم آسیب های ناشی ازبی تابی ها؛ لذا اگر بی تابی بر کسی چیره شود روی آسایش را نخواهد دید.

تعرضات غیرقانونی به سواحل دریا

حجت الاسلام حبیبی با اشاره به تعرضات غیرقانونی به سواحل دریا عنوان کرد: این کار توسط هرکس که باشد قابل قبول نیست باید حقوق مردم شهرستان رضوانشهر مدنظر باشد ما در رضوانشهر 21 کیلومتر ساحل دریا داریم که ده کیلومتر آن در دست دانشگاه ‌هاست که تحت عناوین طرح ‌های فرهنگی و پژوهشی، ویلاسازی کردند و سواحل ما را تصرف کرده اند البته اینکار از چهل، پنجاه سال پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد، مسئولان امر در این زمینه ورود کنند و حق مردم شهرستان را استیفا کنند.

وی با اشاره به بحث ماهواره ها و جنگ فرهنگی که دشمن راه انداخته، گفت: این مسئله وظیفه مسئولان را دوچندان کرده است ماهواره ها مروج سرطان اخلاقی در خانواده ها هستند، بسیاری از گسست های خانوادگی ارمغان برنامه های هدفمند ماهواره ها برای از بین بردن کانون خانواده ها است.

امام جمعه رضوانشهر با بیان اینکه دشمن از طریق ماهواره ها خانواده های ما را مورد هدف قرار داده است، عنوان کرد: بعضی ازشبکه های ماهواره ای مأموریتشان از هم پاشیدن خانواده ها است، یکی از راه های مقابله با برنامه های دشمن ایجاد فضاهای تفریحی سالم است. در ایام تابستان مجهز کردن طرح‌ های سالم‌ سازی دریا متناسب با ارزش های اسلامی تا حد زیادی در این زمینه موثر است.