اجرای مؤثر و صحيح برنامه‌های فرهنگی؛ راهكار مبارزه با آسيب بدحجابی
57 بازدید
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

اجرای مؤثر و صحيح برنامه‌های فرهنگی؛ راهكار مبارزه با آسيب بدحجابی موضوع: .:: گـفتگوی قــرآنی ::. شنبه نهم شهریور 1392 10:11

امام‌جمعه رضوانشهر با اشاره به آسيب‌های متعدد ناشی از عدم رعايت حجاب مناسب بر روی فرد و جامعه، گفت: مهمترين راه برخورد با زنان و دخترانی كه در خيابان، كوچه و بازار گرفتار آسيب بدحجابی هستند، بی‌شك انجام كارها و برنامه‌های موثر و صحيح فرهنگی است.

به گزارش «قرآن منیر» به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمين هادی حبيبی، امام‌جمعه شهرستان رضوانشهر در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قران(ايكنا) شعبه گيلان با اشاره به آسيب‌های متعدد ناشی از عدم رعايت حجاب مناسب بر روی فرد و جامعه، اظهار كرد: مهمترين راه برخورد با زنان و دخترانی كه در خيابان، كوچه و بازار گرفتار آسيب بدحجابی هستند، بی‌شك انجام كارهای موثر و صحيح فرهنگی است.

وی مقصود از امر به معروف و نهی از منكر در خصوص بدحجابی را صحبت‌كردن با تذكر لسانی و زبانی عنوان كرد و افزود: مقام معظم رهبری نيز در اين خصوص فرمودند «اولا تذكر لسانی بايد ناصحانه و برای انجام وظيفه شرعی مطرح شود و ثانيا بايد فعل افراد مورد نهی قرار گيرد و نه فاعل يا شخصيت فرد نهی شونده»؛ زيرا در غير اين صورت امر به معروف و نهی از منكر تاثيرگذار نيست.

مشكل بدحجابی هيچگاه با برخورد قهرآميز حل نمی‌شود

امام‌جمعه رضوانشهر برخورد با استدلال و منطق را برای روشن كردن اهميت و ابعاد عفاف و حجاب برای خانم‌ها و آقايان بسيار با اهميت دانست و ابراز كرد: اگر بخواهيم به اهداف خود در رابطه با از بين بردن معضل بدحجابی در جامعه دست يابيم بايد با نوشتن و صحبت كردن مستدل، مخاطبين خود را اقناع كنيم؛ تجربه و عقل حكم می‌كند مشكل بدحجابی هيچگاه با برخورد قهرآميز حل نمی‌شود؛ البته اين مسئله غير از برخورد قانونی با افرادی است كه باعث ساختارشكنی در جامعه هستند.

شيوع بدحجابی در بين كارمندان و كاركنان در نظام اسلامی به هيچ‌وجه قابل پذيرش و گذشت نيست

اين كارشناس امور دينی با تاكيد بر اين مطلب كه شيوع بدحجابی در بين كارمندان و كاركنان در نظام اسلامی به هيچ‌وجه قابل پذيرش و گذشت نيست، متذكر شد: برای رفع و دفع بدحجابی بايد با توسل به قانون مانع فعاليت افراد غير محجبه و بدحجاب در دستگاه‌های دولتی شد؛ كارمندان و كاركنانی بدپوششی كه در دستگاه‌های دولتی مشغول به كار هستند از آنجا كه در معرض برخورد با مردم و ارباب رجوع هستند به نوعی خود باعث سرايت و گسترش بدحجابی در جامعه می‌شوند.

حجت‌الاسلام حبيبی با اشاره به اينكه در جامعه و در شهرستان ما بحث بد پوششی بسيار نگران‌كننده است، تصريح كرد: مسئوليت خانواده‌ها و مسئولان امر بيش از پيش در اين زمينه سنگين شده است؛ مسئولين بايد با برنامه‌های فرهنگی از گسترش و ترويج بدحجابی در بين بانوان جلوگيری كنند.