مذاکرات هسته‌ای اثبات صداقت مسئولان نظام است
71 بازدید
تاریخ ارائه : 11/8/2014 1:31:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

مذاکرات هسته‌ای اثبات صداقت مسئولان نظام است

گروه سیاسی: امام جمعه رضوانشهر با بیان اینکه صداقت مسئولان نظام در مذاکرات هسته‌ای برای تمام دنیا اثبات شده است، گفت: فتوای مقام معظم رهبری و مراجع ما حرمت سلاح‌های کشتار جمعی است و همه کشورها به این مسئله اذعان دارند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی حبیبی، امام جمعه رضوانشهر روز گذشته، 16 آبان در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، با اشاره به روایات، امام حسین(ع) را چراغ هدایت و کشتی نجات دانست و اظهار کرد: خیلی‌ها برای امام حسین(ع) عزاداری می‌کنند و به سر و سینه می‌زنند، اما اینکه کدامیک از آنها با امام حسین(ع) زندگی می‌کنند، مطلبی مجزاست.

وی افزود: برای اینکه همراه اهل بیت(ع) باشیم و در کشتی نجات امام حسین(ع) وارد شویم، باید با اعتقادات ایشان همراه باشیم؛ همسفر شدن با اهل ‌بیت(ع) سعادت دنیا و آخرت را به همراه دارد؛ یک شرط همسفرشدن با امام حسین(ع) تنظیم زندگی با یاد مرگ است، یعنی تمام آنات و لحظات ما باید با یاد مرگ باشد و این در حالی است که برخی می‌گویند «سخن از مرگ نگویید افراد گرفتار افسردگی می‌شوند».

این کارشناس دینی با بیان اینکه مردم در مقابله با مرگ سه دسته هستند، ادامه داد: بعضی‌ها از یاد مرگ فرار می‌کنند و اصلاً می‌خواهند که مرگ را به یاد نیاورند؛ البته هیچ فردی از خود مرگ که نمی‌تواند فرار کند و همه افراد روزی مرگ را ملاقات می‌کنند؛ دسته دوم عاشق مرگ هستند و دسته سوم کسانی هستند که زندگی خود را با یاد مرگ تنظیم می‌کنند؛ یاد مرگ سبب می‌شود تا فرد برای سفر آخرت توشه کافی جمع کند.

حجت‌الاسلام حبیبی نخستین نشانه تنظیم زندگی با یاد مرگ را عدم دل‌بستن به دنیا دانست و تصریح کرد: دنیا دارای جاذبه‌های فراوان است و فرد را وابسته خود می‌کند؛ برخی به فرزند خود وابسته هستند و بعضی‌ها به اموالشان وابستگی دارند، اما باید مراقب باشیم چیزی به نام وابستگی در این دنیا ما را از سیدالشهدا(ع) جدا نکند.

امام جمعه رضوانشهر ضمن آرزوس قبولی عزاداری‌ها به ساحت مقدس اباعبدالله‌الحسین(ع) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در دهه اول محرم امسال، گفت: الحمدلله برنامه‌های متنوعی در سطح شهرستان رضانشهر برگزار شد؛ از همه نیروهای نظامی و انتظامی و ناظمان هیئات مذهبی و هیئات امنای مساجد و روحانیت و علما و مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) تشکر می‌کنیم.

وی در ادامه به جایگاه سلامتی افراد در اسلام اشاره کرد و متذکر شد: بر همه افراد واجب است که مراقب سلامتی خود باشند و کاری نکنند که مقدمات از بین رفتن خودشان را فراهم نمایند؛ در دنیا هر ساله صدها هزار نفر بر اثر سوانح رانندگی از بین می‌روند و این یعنی هم سرمایه‌های انسانی و هم سرمایه‌های مادی نابود می‌شود و چقدر خانواده‌ها سرپرستشان را از دست می‌دهند.

حجت‌الاسلام حبیبی اضافه کرد: در کشور ما هم متأسفانه با همه زحماتی که مسئولان برای استانداردسازی جاده‌ها می‌کشند، اما یک مشکل هم از ناحیه خود مردم وجود دارد که قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی‌کنند و آمار مرگ و میر بر اثر تصادفات در کشور بالاست.

وی به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 اشاره کرد و یادآور شد: رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی حمایت می‌کنند و نمایندگان ایران جوانمردانه مذاکره می‌کنند، ولی طرف مذاکره سنگ‌اندازی می‌کند و ناجوانمردانه با مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایران برخورد می‌کند؛ صداقت مسئولان نظام در مذاکرات هسته‌ای برای تمام دنیا اثبات شده، در صورتی‌که همان کشورهای صاحب بمب اتم و انرژی هسته‌‌ای غیرمجاز به ما می‌گویند در فکر ساختن بمب اتم هستیم و حال آنکه فتوای مقام معظم رهبری و مراجع ما حرمت سلاح‌های کشتار جمعی است و بعضی از افراد با انصاف در همان کشورها به این مسئله اذعان دارند.

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به توطئه گروه‌های تکفیری و تروریست‌های داعش در منطقه، اظهار کرد: این گروه‌های منحرف هر روز جنایت جدیدی مرتکب می‌شوند، اما عزاداری‌های خالصانه و با کیفیت مردم مسلمان در ایام محرم این پیام را به دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی رساند که ما هم «لبیک یاحسین» می‌گوییم و با شعار «هیهات منا الذله» با مستکبرین عالم مبارزه می‌کنیم.