نقش مساجد در شکل‏گیری انقلاب اسلامی ممتاز است
26 بازدید
تاریخ ارائه : 2/3/2014 9:43:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

گروه اجتماعی: امام جمعه رضوانشهر نقش مساجد را در شکل‏گیری انقلاب اسلامی ممتاز خواند و گفت: باید همچنان این مکان مقدس در رأس تمامی برنامه‏های فرهنگی و دینی در طول سال باشد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه گیلان، حجت‏الاسلام ‏والمسلمین هادی حبیبی، امام جمعه شهرستان رضوانشهر در جلسه کمیته مساجد و تشکل‏های اسلامی ستاد بزرگداشت دهه فجر شهرستان رضوانشهر که روز گذشته، 24 دی‌ماه برگزار شد، نقش مساجد را در شکل‏گیری انقلاب اسلامی ممتاز خواند و گفت: باید همچنان این مکان مقدس در رأس تمامی برنامه ‏های فرهنگی و دینی در طول سال باشد؛ لذا مسجد و انقلاب اسلامی سالیان سال است که با فرهنگ و زندگی ما ارتباط تنگاتنگی برقرار کرده‌اند.

وی افزود: مساجد اولین سنگرهای مبارزه با طاغوت بوده و باید محور اصلی برنامه‏ های دهه فجر باشد با توجه به آنکه مردمی و اسلامی بودن انقلاب اسلامی ایران، یکی از ویژگی‏های بارز انقلاب است.

امام جمعه رضوانشهر بیان کرد: پیامبر(ص) تمام برنامه‏ های حکومتی را از طریق مساجد دنبال می‏کردند و به تبعیت از این مهم امام خمینی(ره) نیز از همین طریق اقدام به نشر حکومت اسلامی کردند وجرقه اولیه انقلاب اسلامی در واقع از مساجد آغاز شد.

حجت ‏الاسلام حبیبی تصریح کرد: امروز شاهد حملات و هجمه گسترده دشمنان علیه انقلاب اسلامی هستیم که در این میان دشمن، ولایت فقیه را مورد هدف قرار داده و در تلاش است تا بین مردم و مقام رفیع ولایت، فاصله ایجاد کند ولی حضور پر رنگ مردم در صحنه‏ های مختلف انقلاب موجب یأس و ناامیدی دشمنان شده است.

وی با قدردانی از اداره تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه این شهرستان گفت: مسئولان این نهادها در شرایط دشوار خوب می ‏درخشند و با حفظ آرامش در راستای وحدت حرکت می‌کنند.

امام جمعه رضوانشهر با تأکید بر تقویت این پایگاه‏های اثرگذار دینی خاطرنشان کرد: در صورتی که این پایگاه‏ های اسلامی تقویت شوند بنیه انقلاب تقویت و مانع از فاصله با انقلاب اسلامی می‏شویم.