پذیرش اعمال نزد خداوند منوط به رعایت تقوای الهی است
27 بازدید
تاریخ ارائه : 1/26/2014 8:08:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

پذیرش اعمال نزد خداوند منوط به رعایت تقوای الهی است

گروه سیاسی: امام جمعه شهرستان رضوانشهر مقبول شدن اعمال نزد خدای متعال را منوط به رعایت تقوای الهی دانست و افزود: باید افراد باتقوایی باشیم تا هم محبوب پروردگار قرار بگیریم و هم اعمال ما مورد قبول خدای متعال باشد.

به گزارش خبرگزاری بین ‌المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی حبیبی، امام جمعه شهرستان رضوانشهر روز گذشته، 4 بهمن‌ماه در نماز جمعه این شهرستان با تاکید بر رعایت تقوای الهی و دوری ازگناهان، اظهار کرد: اگرانسان بخواهد اعمالش مورد پذیرش پروردگار متعال واقع شود، باید تقوا داشته باشد؛ در واقع انسان هر چه اعمال نیک انجام دهد، اما اگر اهل گناه باشد خدا اعمالش را قبول نمی‌کند؛ لذا راه دوری از گناهان تقواست و اگر کسی دوست دارد محبوب پروردگار متعال باشد، باید تقوا پیشه کند.

وی مقبول شدن اعمال نزد خدای متعال را منوط به رعایت تقوای الهی دانست و افزود: باید افراد باتقوایی باشیم تا هم محبوب پروردگار قرار بگیریم و هم اعمال ما مورد قبول خدای متعال باشد؛ دستورات خداوند برپایه حکمت،علم به نیازهاى تربیتى بشر ومطابق باعقل است؛ در زشتى شرک همین بس که اگر پیامبر هم درپى آن رود نابودمى ‏شود.

حجت الاسلام حبیبی با بیان اینکه توحید یکی ازاصول مهم اسلام است، تصریح کرد: توحید جزو معتقدات اصلی شیعه، سنی و به طور کلی تمامی مسلمانان است، ادیان دیگر در طول تاریخ هرکدامشان با شرک مواجه بودند ولی اسلام از ابتدا تاکنون و تا روز قیامت برمبنای توحید خالص است.

امام جمعه شهرستان رضوانشهر با بیان اینکه قرآن هرگونه انحراف از توحید و گرایش به شرک را گناهى نابخشودنى مى ‏داند، تاکید کرد: خداوند در آیه 48 سوره نساء می فرماید «إِنّ اللّه‏ لا یَغْفِرُأَنْ یُشْرَکَ بِـهِ وَیَغْفِرُمادُونَ ذلِکَ لِمَنْ یَشاءوَمَنْ یُشْرِک ْ بِاللّه ‏فَقَدِافْتَرى إِثْماًعَظِـیماً» یعنی خداي سبحان(هرگز)شرک را نمى ‏بخشد و پایین ‏تر از آن را براى هرکَس بخواهد (و شایسته بداند)مى ‏بخشد و آن کَس که براى خداوند سبحان همتایى قرار دهد گناه بزرگى مرتکب شده است.

حجت الاسلام حبیبی با اشاره به آیه 65 سوره زمر «وَلَقَدْ أُوحِیَ إِلَیْکَ وَإِلَى الَّذِینَ مِن قَبْلِکَ لَئِنْ أَشْرَکْتَ لَیَحْبَطَنَّ عَمَلُکَ وَلَتَکُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِینَ» ادامه داد: خداوند در این آیه می فرماید: به تو و همه پیامبران پیشین وحى شده که اگرمشرک شوى تمام اعمالت تباه مى شود و از زیانکاران خواهى بود، یعنی اگرپیامبری سالیان سال تلاش کند ولی در یک آن شرک بورزد همه اعمالش باطل بوده و به جهنم برده می شود.

وی با بیان اینکه مطالعه و تحقیق و به دنبال براهین و استدلال رفتن راهکار حفظ توحید است، یادآور شد: ذکر لااله الا الله را زیاد بگوییم مخصوصا برای ازبین بردن شک در خلقت الهی بسیار موثر است دعای وحدت نیز دارای آثار بسیاری است.

امام جمعه شهرستان رضوانشهر ادامه داد: یکی ازعبادت های جمعی که در اسلام بسیار به آن سفارش شده شرکت در نمازجماعت است، هر جا که نماز جماعت باشد نورانیت آن محل بیشتر از محلات دیگر است چون به برکت نماز جماعت جلسات قرآنی و محافل دینی بیشتر در آن محل برگزار می شود و نمازهای جمعه هم به برکت نمازهای جماعت شلوغ تر خواهد شد، یعنی نماز جماعت درحکم بازوی نمازجمعه است.

حجت الاسلام حبیبی با اشاره به نشست ژنو2 اظهار کرد: کشورهای مختلف جمع شده اند برای مشکل سوریه راه حل ارائه کنند، از سی کشور دعوت کردند و ما منکر این نیستیم که آن کشورها در بحث سوریه و حل مشکلات مردم تأثیرگذار هستند، اما تمام عالم، کشورهای دنیا و مجامع بین المللی همه می دانند که اگر نشستی برای حل شدن مشکلات مردم سوریه برگزار بشود اگر کشور جمهوری اسلامی که موثرترین و تاثیرگذارترین کشور در حل مشکل مردم سوریه هست در این نشست حضور نداشته باشد هر تصمیمی که بگیرند منجر به شکست خواهد شد.

وی عدم دعوت از جمهوری اسلامی را به خواست آمریکا دانست و تصریح کرد: وقتی دبیرکل سازمان ملل تحت فشار افکارعمومی دنیاقرار می گیرند و حرفشان پس می گیرند و جمهوری اسلامی را دعوت می کنند، این به معنای پذیرفتن اشتباه از جانب آنان است که در این نشست و جلسه هرگونه تصمیم و توافقی بدون حضور جمهوری اسلامی منجربه شکست خواهد شد.

امام جمعه شهرستان رضوانشهر ادامه داد: ما به تبع فرمایشات مقام معظم رهبری به مسئولین کشورمان و آنهایی که پیگیر مذاکرات هسته ای هستند اعتماد داریم و این اعتماد تا وقتی است که خطوط قرمز را مراعات می کنند ولی باید مراقب باشیم که آنهاسابقه خوبی ندارند در دولتهای قبلی آمدند و با ما مذاکره کردند نهایتا جمهوری اسلامی با آنها تعامل کرد ولی در همان سال که با آنها همکاری شد جمهوری اسلامی رابه عنوان محور شرارت در دنیا مطرح کردند.

وی راه های اقتصادی را مقدمه  وروددشمن به مسائل سیاسی، امنیتی و فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند و فرمودند که ما باید به استحکام داخلی خودمان بپردازیم لذا اگر ما از داخل خودمان را قوی کنیم هیچ دولتی برمامستولی نخواهد شد و به این امر باید دقت بکنیم، نباید حل شدن مشکلات خودمان را گره بزنیم به مذاکرات هسته ای؛ بلكه به پیشرفت داخلی کشوربپردازیم.